Antalya Doğalgaz, Antalya Doğalgaz Firmaları

ÜCRETSİZ KEŞİF HATTI +90 242 999 26 11

Antalya Doğalgaz Tesisatı İçin Kombi Çeşitleri

Antalya Doğalgaz Tesisatı İçin Kombi Çeşitleri
Antalya Doğalgaz Tesisatı İçin Kombi Çeşitleri

Öncelikle doğalgaz kombisi nedir? Sorusuna cevap verelim,
 Kombi; ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için evimizde veya işyerlerimiz de, doğalgaz hattından gelen, gaz basıncını kontrol etmek için kullandığımız ısıtma cihazıdır. Peki, kaç çeşit kombi vardır? Kombi nasıl çalışır? Sorularını cevaplayalım,

 Antalya doğalgaz tesisatı için kullanacağımız kombiniz, gelişen teknolojiyle birlikte artık eski ısıtıcılar gibi büyük, yer kaplayan ısıtıcılar yerine, daha az yer kaplamakla birlikte duvara sabitlenerek kullandığınız alanı daraltmamaktadır.

 Antalya doğalgaz firmalarına göre birçok kombi markasının bayiliğini yapmaktayız. Bosh kombi, Buderus kombi, Vaillant kombi, Viessmann kombi, Demirdöküm kombi, Ariston kombi, Baymak kombi, ECA kombilerinin bayiliğini yapmaktayız. Evinize Antalya doğalgaz ücretsiz keşif ile Antalya doğalgaz tesisatını döşetmeye karar verdiğiniz an, Antalya doğalgaz tesisatınız kısa bir süre içerisinde döşendikten sonra, evinizin veya işyeriniz odalarına göre radyatörler yerleştirilir ve son olarak kombi tercihiniz.


Antalya Doğalgaz Kombi Çeşitleri; Kombi deyip geçmemek gerek kendi aralarında alt başlıklara ayrılan kombi modellerine bir göz atalım.

Baca Tiplerine Göre Kombi Modelleri

· Bacalı Kombi; Çalışma mantığı basit ve dikkat edilmediği zaman tehlike yaratabilecek bir kombidir.

· Hermatik Kombi; Günümüzde en çok kullanan kombi çeşididir.

Yanma Tiplerine Göre Kombi Modelleri

· Konveksiyanel ( Klasik ) Kombi Modelleri; Atık gazı tekrar işleve sokmadan atan kombilerdir.

· Yoğuşmalı Kombiler; Konveksiyonel kombi gibi dışarı hemen atmak yerine, atık gazı sistemin içerinde gezdirerek, yakıt tasarrufu elde etmemizi sağlar.

Eşanjör Tiplerine Göre Kombi Modelleri

· Tek Eşanjörlü Kombi; hem sıcak suyunuzu hem de kalorifer peteklerinizi ısıtan kombilerdir.

· Çift Eşanjörlü Kombi; şebeke suyundan gelen kireç tabakasını çift tabakadan geçirerek Tek Eşanjörlü Kombi gibi çalışır.

 Elektrikli Kombi Tipleri; atık gaz çıkartmadan kullanılan ama yakıt tasarrufu sağlamayan kombilerdir.

Ev tipinize göre kombinizi seçmenizde, Antalya doğalgaz firması, Miske Mühendislik olarak siz değerli müşterilerimize hizmetlerimizi sunmaktayız.

antalya doğal ücretsiz keşif antalya dogalgaz antalya doğalgaz firmaları antalya doğalgaz tesisatı