Antalya Doğalgaz, Antalya Doğalgaz Firmaları

ÜCRETSİZ KEŞİF HATTI +90 242 999 26 11

ANTALYA DOĞALGAZ FİRMALARI-YETKİLİ FİRMA

ANTALYA DOĞALGAZ FİRMALARI-YETKİLİ FİRMA

Antalya Doğalgaz Firmaları

Antalya Doğalgaz Yetkili Firmaları Antalya Doğalgaz firmaları, yetkili firmalar ve yetkisiz firmalar olarak 2 ye ayırmak mümkündür.
Antalya doğalgaz yetkili firmaları ne demek doğalgaz, kullanıcıları bu terimden ne anlamaktadır.Bu yazıda bunu açıklamaya çalışacağım. Doğalgaz yetkisi nedir? Yetki nereden alınır? Her isteyen yetki alabilir mi?

Doğalgaz yetkisi, doğalgaz tesisat işini profesyonel yapmak isteyen firmaların başvurduğu ve bunu belgelendirme işlemidir. Antalya doğalgaz firmaları nı yetkilendiren firma enerya doğalgaz dağtıtım şirketidir.Bu yetkiyi alabilmek için biraz önce yazdığım gibi profesyonel şirketler almak isteyecektir, çünkü belli yükümlülükleri olacaktır. Mesela firmanızda bir makine mühendisi çalıştırma zorunluluğu,vergi levhası zorunluluğu, sigortalı ve eneryanın yapmış olduğu sınavlardan başarılı olmuş yetkili usta çalıştırma zorunluluğu gibi.

Antalya ilimizde yukarıda yazan zorunluluklardan kaçan o kadar çok firma var ki,yetkili firma sayısında fazla. O yüzden siz müşterilerimiz yapması gereken sizin can ve mal güvenliğiniz için enerya gaz dağıtım şirketinin yetkilendirdiği firmalardan birisine iş vermek ve içinizin rahat olması.

Not: Yetkisi olmayan firma iş yaparsa ne olur derseniz eğer gaz açım işlemi yetkili firma üzerinden yaptıracağı için sizin gaz açım süreniz uzar. Herhangi bir sıkıntıda Enerya tesisatı söktürme hakkı vardır; eğer yetkisiz bir firmanın tesisatınızı yaptığını öğrenirse. Yani işin özü doğalgaz işi yabni sizin can ve mal güvenliğiniz herhangi bir insanın insafına bırakılamayacak kadar değerlidir.